Jaki prezent na chrzciny od dziadków? 25 pomysłów

Chrzciny to bez wątpienia bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Chociaż zazwyczaj przechodzi się je w bardzo młodym wieku – praktycznie jako niemowlę, to nadal stanowią one dużą uroczystość i ogromne przeżycie nie tylko dla rodziców, ale całej rodziny dziecka. Rzecz jasna, celebracja ta nie może obyć się bez odpowiednich prezentów – jest to w naszym kraju tradycja, że chrzest wiąże się z przyjęciem, a także różnymi podarunkami.

Jak można się spodziewać, jednym z głównych „sponsorów” takiego przyjęcia zazwyczaj bywają dziadkowie – to właśnie od nich najbardziej oczekuje się tego, że nieco rozpieszczą malucha i wręczą mu interesujący prezent na chrzciny. Zakup interesującego gadżetu dla takiego malucha często okazuje się jednak zaskakująco problematyczny. Co w takim razie zrobić, aby sprostać temu wyzwaniu? Rzecz jasna, najlepiej dokładnie przemyśleć dostępne opcje!

Praktyczny czy symboliczny? Jaki prezent na chrzciny okaże się najlepszy?

Zastanawiając się nad najbardziej interesującym pomysłem na podarunek dla malca, należy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie – bardziej zależy nam na tym, aby dziecko ucieszyło się z podarunku, czy aby ten okazał się faktycznie przydatny? Jest to kwestia dość interesująca, dlatego warto bliżej się jej przyjrzeć.

Co będzie najlepszym, praktycznym upominkiem?

Prezenty praktyczne to wszystko to, z czego dziecko może teraz (lub w niedalekiej przyszłości) zrobić użytek. Aby lepiej zobrazować tego typu podarunki, najlepiej posłużyć się przykładem – mogą to być:

  • Sprzęty dla rodziców – nowy wózek, kojec, zapas pieluch i tym podobne, niezbędne akcesoria. Nie jest to szczególnie ekscytujący wybór, lecz jeśli jakikolwiek z tych sprzętów mógłby okazać się przydatny, z pewnością ucieszy rodziców malucha.
  • Pieniądze – najbardziej uniwersalny sposób na prezent. Chociaż nie zawsze mile widziane, wręczając pieniądze, zawsze możemy mieć pewność, że zostaną one wykorzystane.
  • Zabawki – dzieci już od najmłodszych lat uwielbiają zabawki, lecz zwykły, pluszowy miś może okazać się niewystarczającym upominkiem na tak ważną okazję. Gadżety te zazwyczaj traktowane są jako dodatek do większej paczki.

Pamiątka na chrzciny – sentymentalne podarunki

Z pewną alternatywę można uznać tu takie upominki, które wcale nie muszą okazać się szczególnie użyteczne. Należy pamiętać o tym, że dobry prezent na chrzciny to taki, który przyniesie obdarowywanej osobie radość – dlaczego zatem nie postawić w takim razie na zwykłe upominki?

Chcąc, aby dany upominek nabrał wartości sentymentalnej, warto pomyśleć o jego personalizacji. Prezenty są zawsze cieplej odbierane wtedy, gdy idzie za nimi pewien wkład własny. Może być to zwykła plakietka z grawerunkiem, podpisana książka z bajkami czy choćby zbiorowe zdjęcie z dedykacją. Ofert związanych z tego typu gadżetami jest bardzo wiele, gdyż, ze zrozumiałych powodów, jest na nie duży popyt – często wykorzystuje się je także jako pewne uzupełnienie większego podarunku, traktując je jako drobny, lecz osobisty akcent.

Prezent na chrzest od dziadków – pamiątki

1. Biblia dla dzieci

Chrzest to wydarzenie religijne, o czym w ferworze przygotowań łatwo zapomnieć. Dobrym prezentem od dziadków będzie więc chociażby Biblia dla dzieci, która wprowadzi dziecko w przystępny sposób do świata wiary.

2. Biblia

Jeśli jednak Biblia dla dzieci wydaje się nieodpowiednim prezentem na tę uroczystość, można też podarować dziecku Pismo Święte, które będzie z nim przez całe życie. Dobrze wydana Biblia w klasycznym tłumaczeniu z dedykacją od dziadków może być piękną pamiątką z chrztu świętego.

3. Różaniec dziecięcy

Oprócz Biblii, doskonałym prezentem dla dziecka przyjmowanego do Kościóła będzie dziecięcy różaniec. Kolorowe koraliki sprawią, że będzie on ładnie się prezentował a do tego to również może być pamiątka na długie lata.

4. Obrazek z grawerem

Srebrny obrazek z grawerem na chrzest to pomysł na prezent od dziadków, który będzie dobrą pamiątką dla dziecka. Wybierać można spomiędzy wielu wzorów i różnych rozmiarów. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia specjalnego graweru z wybraną przez siebie dedykacją, dzięki czemu będzie to pamiątka wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.

5. Skarbonka na chrzest

Kto powiedział, że pieniądze na chrzest trzeba dać w kopercie? Można przecież od razu przygotować sobie pole pod przyszłe okazje i kupić dziecku skarbonkę. Srebrna lub mająca zabawną formę skarbonka – każda będzie odpowiednia. Jednocześnie będzie to ładna pamiątka z tego dnia.

6. Złoty łańcuszek z medalikiem

Najbardziej klasyczny i tradycyjny podarunek na chrzest to złoty łańcuszek z medalikiem. Jubilerzy oferują wiele wzorów, można więc dopasować prezent do dziecka i zdecydować czy wolimy nadać mu świecki czy bardziej religijny charakter. Na wielu medalikach jest możliwość wykonania graweru w cenie.

7. Złota bransoletka

Złota bransoletka to pewna alternatywa dla złotego medalika. Na pewno przyda się dziewczynce w przyszłości. Jest to bardziej neutralny prezent niż tradycyjny medalik, przez co większe jest prawdopodobieństwo, że dziecko będzie ją nosić w przyszłości. Pamiątkowy grawer sprawi za to, że będzie to jednocześnie pamiątka z tego dnia.

8. Zestaw dziecięcych sztućców posrebrzanych

Z czym kojarzą się dziadkowie jeśli nie z dbałością o to żeby dziecko dobrze pojadło? 🙂 Ten żartobliwy stereotyp można wykorzystać i podarować dziecku na chrzest dziecięcy zestaw sztućców. To prezent z gatunku praktycznych, a jednocześnie może być ciekawą pamiątką z tego wyjątkowego dnia.

9. Kartka z życzeniami

Niby prosta rzecz a jednak może być wyjątkowa. W internecie można znaleźć wiele ofert spersonalizowanych kartek. Często to ręcznie robione małe arcydzieła, które będą doskonałą pamiątką ze chrztu świętego.

10. Album na zdjęcia

Album na zdjęcia to świetna pamiątka chrztu świętego. Wybierać można spośród wielu rodzajów: tradycyjnych z kartami do wklejania, częściowo już zadrukowanych lub oryginalnych w drewnianej oprawie. Taki album możemy go spersonalizować osobistą dedykacją, imieniem dziecka lub datą chrztu. Dodatkowo dziadkowie mogą wkleić na pierwszą stronę zdjęcia rodziców z okresu niemowlęcego, wszak to od nich się wszystko zaczęło.

11. Srebrny lub pozłacany smoczek

Srebrny lub pozłacany smoczek to doskonały pomysł na prezent na chrzest od dziadków. Można na nim wykonać grawer, który będzie przypominał o wyjątkowym wydarzeniu i stanowił dobrą pamiątkę. Podarowany w eleganckim pudełku pięknie podkreśli szczególny charakter prezentu.

12. Maskotka

Dzieci uwielbiają maskotki a taka od dziadków jest zawsze wyjątkowa! A może na chrzest od dziadków wybrać ogromnego misia? Lub takiego ze specjalną dedykacją na koszulce? Pluszowa maskotka będzie powodem wielkiej radości dla dziecka przez całe dzieciństwo.

13. Obrazek z Aniołem Stróżem

Obrazek z Aniołem Stróżem to rzecz, która dawniej wisiała nad łóżeczkiem każdego dziecka. To jednocześnie świetna pamiątka ze chrztu. W ofercie są tradycyjne malowane z motywem przeprowadzania dzieci przez most lub bardziej eleganckie posrebrzane. Często istnieje możliwość umieszczenia specjalnej dedykacji dla dziecka z tyłu obrazka.

14. Kryształ trójwymiarowy

Kryształ trójwymiarowy to pamiątka, która spodoba się nowoczesnym dziadkom. Wygląda bardzo elegancko, przyciąga uwagę i można na nim zamieścić osobistą dedykację. To oryginalny prezent na chrzest od dziadków.

15. Kolczyki

Prędzej czy później każda dziewczynka założy kolczyki. Dzisiaj nie jesteśmy już skazani na tradycyjne złote, wybierać można spośród wielu wzorów, często kolorowych, które na pewno spodobają się małej dziewczynce. Takie wyjątkowe kolczyki będą świetną biżuterią małej damy i dobrą pamiątką ze chrztu.

16. Srebrna łyżeczka z grawerem

To prezent na chrzest od dziadków, który jest eleganckim podarunkiem dla każdego dziecka. Elegancja,wykończona z dbałością o szczegóły i pomysłowo wykonana łyżeczka dla dziecka to też ładny przedmiot, który może służyć maluchowi w pierwszych próbach z jedzeniem.

17. Pudełko wspomnień

Wspomnienia to coś, o co w życiu dziecka dziadkowie dbają wyjątkowo. Można więc już na chrzciny podarować maluchowi specjalne pudełko wspomnień. Rodzice będą mogli przechowywać w nim wszystkie rzeczy, do których po latach wrócą z łezką w oku: test ciążowy, pierwsze body, pierwsze buciki… A dziadkowie mogą do niego wrzucić coś od siebie: specjalny liścik, małą pamiątkę, miłe wspomnienie. Cudowna pamiątka!

Jaki prezent na chrzciny od dziadków? Pomysły praktyczne

Nie każdy prezent musi być jednak pamiątką! Często dla rodziców, których po urodzeniu dziecka czeka mnóstwo wydatków, najbardziej cieszą prezenty praktyczne. Jeśli więc zastanawiacie się co dać wnukowi na chrzest, może warto skonsultować to z rodzicami i kupić brakujące rzeczy z wyprawki lub przydatną rzecz, która ułatwi życie rodzicom. Prezent na chrzciny od dziadków może być naprawdę przydatną rzeczą. Można nawet połączyć siły i wspólnie z drugimi dziadkami kupić wspólny, duży prezent.

18. Wózek

To bez wątpienia przydatna rzecz! Taki prezent można ustalić wcześniej z rodzicami. Dzięki temu wózek będzie służył im już po urodzeniu dziecka, ale formalnie będzie prezentem z okazji chrzcin. Daje to też dziadkom możliwość uczestniczenia w organizowaniu wyprawki i w zakupach przed porodem a kto z dziadków nie chciałby brać w tym udziału 🙂

19. Niania elektroniczna

Każdy rodzic chce odpocząć, kiedy jego dziecko zaśnie. Ale też każdy z niepokojem nasłuchuje czy zza ściany nie dochodzi płacz. Właśnie dlatego niania elektroniczna to bardzo praktyczny prezent. Kiedy dziecko zaśnie, rodzice mogą mieć chwilę dla siebie bez konieczności ciągłego zaglądania do pokoju dziecięcego. W ofercie są też nianie z kamerą, która daje podgląd na łóżeczko dziecka.

20. Bujaczek

Bujaczek jest wtedy niezastąpiony kiedy tylko dziecko wyrasta z okresu noworodkowego zaczyna interesować się światem. Bardzo pomaga rodzicom, szczególnie mamie, w codziennym funkcjonowaniu.Dobre bujaczki służą jako foteliki dzieciom nawet do 20 kilogramów, jest to więc prezent na długi czas. Do tego wyposażone są w zabawki, które interesują maluchy i zabawiają je przez długi czas.

21. Zapas pieluch

Dziadkowie na pewno pamiętają czasy, kiedy pampersy były luksusem. Lub nie było ich wcale. Można więc zadbać o wygodę rodziców i oferować im zapas pampersów na długi czas. Wiele marek ma w swojej ofercie pakiety odpowiadające miesięcznemu zapasowi. Wystarczy kupić i zapakować w ozdobny papier żeby mieć bardzo efektowny i praktyczny prezent lub dodatek do prezentu.

22. Zapas kaszek

Równie dobrym pomysłem na prezent jest zapewnienie dziecku zapasu kaszek. Szczególnie jeśli maluch niedługo rozpocznie lub już rozpoczął przygodę z rozszerzaniem swojej diety. Kaszki mają długą datę ważności, na pewno więc maluch zdąży je zjeść.

23. Krzesełko do karmienia

Kolejny prezent dla małych smakoszy. Prędzej czy później każdy rodzic będzie musiał wydać na nie pieniądze. Można im tego zaoszczędzić. Ważne żeby krzesełko miało pasy bezpieczeństwa, zdejmowane pokrycie i blat. Jest to bardzo praktyczny prezent a przy tym niezobowiązujący ze względu na koszta.

24. Parowar

To coś, co zdecydowanie ułatwi życie rodzicom. Wszyscy chcą bowiem żeby ich dzieci jadły zdrowo, a nie zawsze znajduj a czas na przygotowywanie zdrowych potraw. Dzięki parowarowi jednocześnie i stosunkowo szybko można przygotować zdrowe dania dla dziecka i rodziców. Sami rodzice na pewno na to nie wpadną przy nadmiarze obowiązków, jaki na nich spadł, ale dziadkowie mogą zrobić to za nich.

25. Łóżeczko turystyczne

Bardzo praktyczna rzecz, szczególnie dla aktywnych rodziców. Potrzebują go, nawet jeśli jeszcze o tym nie wiedzą. Łatwe w składaniu, zajmuje niewiele miejsca, zmieści się w każdym samochodzie. Regulowana wysokość gwarantuje wygodę i bezpieczeństwo użytkowania nawet u bardzo małych dzieci.

Last but not least… Gotówka

Bez wątpienia jest to najbardziej popularny i najbardziej praktyczny z prezentów. Organizacja chrzcin to często dla rodziców duży wydatek, zastrzyk finansowy na pewno będzie mile widziany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *