Jak zrobić tort z pampersów?

Jak zrobić tort z pampersów? To prezent, który zyskuje na popularności. Oryginalny, zaskakujący, a jednocześnie wizerunkowo skrojony pod uroczystości związane z narodzinami dziecka. Oto instrukcja jak samemu zrobić tort z pieluszek.

Z tego artykułu dowiesz się:

Goście wybierający się na uroczystość chrzcin, na roczek, baby shower, czy pierwsze spotkanie z maluszkiem, który pojawił się na świecie często zastanawiają się nad oryginalnym, a jednocześnie praktycznym prezentem dla jego rodziców.

Tort z pieluszek to prezent, w którym mogą znaleźć się również inne dziecięce gadżety przydatne w pierwszych miesiącach życia maleństwa.

Taki torcik może prezentować się równie efektownie jak prawdziwy wypiek cukierniczy, a jednocześnie dostarczy wiele radości. Jak zrobić tort z pampersów samodzielnie? Podpowiadamy.

Co potrzebne jest do przygotowania tortu z pieluszek?

  1. duża ilość pieluszek jednorazowych, najlepiej w nieco większym rozmiarze, na przykład 3. Pytanie ile pampersów jest potrzebnych zależne jest właśnie od ich rozmiaru
  2. podkładka kartonowa lub szklana patera,
  3. duża butelka,
  4. nożyczki i szpilki,
  5. gumki recepturki,
  6. kokardy i wstążki do dekoracji tortu,
  7. drobiazgi do ozdobienia tortu,
  8. papier do pakowania prezentów.
jak się robi tort z pampersów cena
Pampersowy tort można stworzyć z różnego rodzaju pieluszek

Jak zrobić tort z pampersów na chrzest – instrukcja krok po kroku

Patera do tortu bardzo ułatwia wykonanie zadania. Każda pieluszka powinna zostać zwinięta w taki sposób, aby na zewnątrz była biała. Każdą rolkę zabezpiecza się przy pomocy gumki recepturki. Dla ułatwienia najlepiej jest na środku ustawić wysoką butelkę, którą następnie otacza się pampersami i ustawia kolejne warstwy. Każde kolejne piętro powinno być nieco mniejsze, aby uzyskać bez problemu pożądany kształt.

Kiedy wszystkie piętra tortu są ustawione, wówczas przychodzi już pora na dekorowanie. Każda warstwa powinna zostać opasana szeroką taśmą, która będzie dekoracyjna, a zapewni jednocześnie sztywność konstrukcji. Najlepiej, aby związana została przy pomocy efektownej kokardy, która doda szyku i elegancji.

Dekoracja tortu z pampersów dla dziewczynki i chłopca

Aby sprawić rodzicom jeszcze więcej radości, torcik można udekorować przy pomocy malutkich prezencików dla dziecka, które zostaną wykorzystane do jego pielęgnacji.

Na szczycie tortu zwykle znajduje się maskotka dla maluszka, ale można również ustawić maleńkie buciki, czy chorągiewkę z imieniem dziecka lub innym napisem. Tort z pieluch często zdobią również malutkie skarpeteczki, czy smoczki. Ciekawym pomysłem jest kolorystyczne dopasowanie tortu do płci maleństwa.

Kilka prostych kroków i niezapomniany prezent na chrzciny lub inną ważną uroczystość jest już gotowy. Teraz wystarczy jedynie podarować go rodzicom razem z życzeniami i gratulacjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *